Zabierzcie Macierewicza!!!

Sam już nie wiem, czy się śmiać, czy płakać…, a może jedno i drugie na zmianę. Jedno jest pewne – jesteśmy (większość społeczeństwa) kompletnie bezradni wobec szaleństwa, wyraźnych oznak obłędu i paranoi politycznej niektórych polskich polityków.

Jakim trzeba być ostatnim bydlakiem, żeby wymyślić teorię: „(…) Loża pana prezydenta znajduje się bezpośrednio nad klubem parlamentarnym PiS. Rozumiem, że zamach byłby wymierzony w klub PiS i pana prezydenta. (…)”.

Rzecz dotyczy oczywiście ujawnienie planowanego zamachu na Sejm i najwyższe władze państwa. I oczywiście przedszkolak zgadnie, że taka myśl mogła zrodzić się w pierwszej kolejności w głowie Antoniego Macierewicza. I nie jest ważne, ze pisząc o Polsce i polityce, zamachowiec posługiwał się wykreowanym przez zwolenników PiS-u specyficznym „POlska”, „POlityka”, oznaczającym pogardę dla określonej (oczywistej) opcji politycznej.

Już rok, półtora, a nawet dwa lata temu wielu dziennikarzy, publicystów i blogerów wygłaszało opinię, że przekroczona została przez tego posła granica przyzwoitości, dobrego smaku, prawa, itd. Tych granic od ponad dwóch lat było bez liku, ale widać Macierewicz polubił przekraczanie kolejnych granic. Dodajmy, nielegalne przekraczanie, co łatwo mu przychodziło bo „służby graniczne” były i są w stosunku do niego bardzo pobłażliwe.

Czy nie jest już najwyższa pora, żeby coś z tym zrobić? Czy naprawdę nie ma sposobu, aby zmusić go do poddania się psychiatrycznej obserwacji i (na bank) leczeniu. Bo jeśli Kaczyńskiego można łatwo posądzić o manipulację, granie trumnami na ludzkich emocjach, nawet jeśli obarczony jest polityczną paranoją, to Macierewicz jest moim zdaniem ewidentnie chory. Zresztą od lat, sądzę, ze od ’89 roku. Ten człowiek jest kompletnie niepoczytalny.

Świadczyć o tym może choćby praca w zespole smoleńskim. Jego szef jest autorem, głosicielem ok. dziesięciu dowodów na popełnienie zbrodni i chociaż każdą kolejną hipotezę porzucał, z żadnej się nie wycofał. To powinno oznaczać, że zbrodnia była przeprowadzona w sposób doskonały i niezawodny. Plan A (sztuczna mgła), plan B (bomba termo baryczna), plan C, plan D, plan E, plan F, plan G, plan H i pozostałe, aż do trotylu, zastosowano nie kolejny, jeśli poprzedni zawiódł, ale wszystkie jednocześnie! Więc nie udać się nie mogło.

Wykładowca z Krakowa przygotowywał się do zamachu przez parę lat i go nie wykonał. Macierewicz jest w trakcie wykonywania zamachu stanu ciągle – od dwóch i pół roku. I nikt mu w tym nie przeszkadza! Żadne służby się nim nie zajmują, żadni lekarze nie badają, prokuratura nie ściga…

Nie wierzę, powtarzam, nie wierzę, żeby nie było możliwe odsunięcie szaleńca od możliwości współtworzenia prawa w tym kraju. Nie wierzę, żeby nie było możliwe uniemożliwienie szaleńcowi współkreowania opinii publicznej, światopoglądu sporej części polskiego społeczeństwa.

Nie wierzę, musi być jakiś sposób. Musi być jakaś reakcja. Władzy, klubów poselskich innych niż PiS partii, prokuratury, bóg wie kogo jeszcze. Jeśli takiej możliwości nie ma, to… Polska to dziki kraj! Tylko błagam, nie piszcie mi, że demokracja… Bo demokracja nie oznacza, nie może oznaczać „rzymskiego konia w senacie”, albo innego Kaliguli.

andy lighter

18 comments on “Zabierzcie Macierewicza!!!

 1. cheronea pisze:

  Kochany Andy coś się pie….rzy na liiil. Ni cholery nie mogę wypromować żadnej notki. Tak chyba trwa od kilku godzin. Wróciłam do domu o 19.00 i widzę, że coś się dzieje, ale ja nie o tym. Ten facet powinien już dawno być zamknięty. Tak chorych ludzi trzeba izolować od społeczeństwa. Nic cholera, nic nie można zrobić dopóki jest demokracja. Jedyne czego szkoda, to nerwów. Wybacz moje brzydkie słowa, ale nie cierpię takich sytuacji jakie dziś się dzieją na bloxie. Całusy stokrotne 🙂

  • andy lighter pisze:

   Witaj Mirasko.
   Rzeczywiście coś się popsuło, ale chyba już się naprawiło, chociaż nie jestem pewien.
   A co do demokracji… Demokracja jest, to prawda, ale nie może byc to demokracja żywcem wyjęta z Rzymu, gdzie szalony kaligula mianował senatorem swojego konia, żeby mieć przewagę głosów. Demokratyczną przewagę.
   Nawet w demokracji, a może szczególnie w demokracji muszą istnieć jakieś rozsądne proporcje, nieprzekraczalne granice…
   Ciepło posyłam Mirasko 🙂

 2. Zbyniek pisze:

  Andy dedykuję Ci tekst RRK na Salonie24 i sam dopisuję: co skłoniło Kaczyńskiego w przed dzień wielkiego Marszu pod tytułem ‚Odzyskajmy Polskę” do spierdolenia na grób brata do Krakowa czyżby wiadomość zaufanego że został zatrzymany ten polski unabomber

 3. Singer-Macierewicz zawsze był nie spełna,w akademiku nad łóżkiem miał powieszony portret Lenina.

 4. Macierewicz w trakcie wykonywania zamachu stanu !!! To mnie sie podoba 🙂
  Slawny juz Breivik – rejestrowny i obserwowany m.in. przez C.I.A mial talent przekonywania dzieki erudycji, wiedzy historycznej, kta umiejetnie manipulowal w rozmowach. Umial kupic zaufanie, uwage i to bylo jego potencjalem, Znalazl swoich zwolennikow w wielu krajach w tym jak widac i w Polsce. Choc jest osadzony to w dalszym ciagu rozpracowywana jest cala siec kontaktow i zwiazkow jakie pozostawil za soba na wolnosci w tym m.in. w Niemczech, Finlandii, Szwecji. Jest i amerykanski slad o ktorym jedynie cos wzmiankowo slyszalem.
  Dzialanie oolskich sluzb specjalnych zasluguje na pozytywna ocene ale slusznie zauwazyles ze mamy w Polsce duzo bardziej niebezpiecznych klientow, ktorzy choc teoretycznie nie maja broni to jednak dokonuja z cala perfidia permanentnego rozkladu polskiej panstwowosci i zajmuje sie terrorem polutycznym a to juz tylko malutki krok od terroru klrwawego.
  Macierewicz nie bylby soba gdyby fakt aresztowanie niedoszlego zamachowca nie przypisal tajemnym zamierzeniom Premiera i jego poplecznikow jako planowanego zamachu na naczelnie kierownictwo PiS by przy tej okazji zakonczyc smolenski smrod!
  PANIE MACIEREWICZ ! JESTEM GOTOW SPONSOROWAC PANA DOZYWOTNI POBYT W ZAKLADZIE PSYCHIATRYCZNEGO LECZNICTWA W REZIMIE CALKOWITEJ IZOLACJI ZNAJDUJACYM SI9E NA JEDNEJ Z GRECKICH WYSP. NIESTETY KOBIET I WINA TAM NIE BEDZIE ANI TEZ MIODU !!!!!

  • andy lighter pisze:

   Masz gest Romanie.!
   Chociaż bez kobiet i wina… za drogo by pewnie nie było. A zawsze Jarosław jakąś paczkę słonych paluszków by podrzucił 🙂 A listy od Biniendy i Fotygi miód by mu zastąpiły 🙂
   Oj ale byśmy od wariactwa odpoczęli Romanie!

   • Co do KAczynskiego chyba wszyscy zapomnielismy o tym jak to on w dziecinstwie zamierzal ukrasc Ksiezyc. Jaki wiec problem oglosil ogolnonarodowa zbiorke funduszy na bilet w jedna strone na te planete. Przyjemne z pozytecznym i co najwazniejsze wszyscy beda usatysfakcjonowani rezultatem.
    Fotyga do Luwru ! Tam znajdzie sie dla niej zaszczytnie miejsce obok slynnego upiora. Maj cos w sobie wspolnego 🙂

  • kika_7 pisze:

   Panie Romanie, z calym szacunkiem, Grecja ma dosc swoich pomylencow. Wiecej nie trzeba. Pozdrawiam.

   • andy lighter pisze:

    E tam Kiko – jeden więcej im zbytniej różnicy (chyba) nie zrobi.
    Chociaż… może masz rację, może być jak kropla, która przelewa czarę… wytrzymałości 🙂

 5. Padre pisze:

  Jak w Nieśmiertelnym, there can be only one! Jeśli zamach, to wyłącznie na Prezesa.

 6. only-avianca pisze:

  A ja mam pytanie. Właściwie dwa. Do kogo kierujesz ten apel? Co konkretnie chcesz, żeby zrobić?

  • andy lighter pisze:

   Do mediów i do polityków Avianco. Oni mają moc. A co mają zrobić? Nie wiem… Doprowadzić do tego, żeby osoby obłąkane, chore psychicznie, nie mogły tworzyć prawa dla całego społeczeństwa. I żeby nie wpędzali społeczeństwa w polityczno-psychiczne sekty. media wymusić – nagłośnić problem, politycy zadziałać, ustawą np.

 7. Zawsze cieszę się, gdy uda mi się znaleźć coś ciekawego. A na tym blogu ciekawostek nie brakuje. Super.

Możliwość komentowania jest wyłączona.